Wyniki Arnold Strongman Classic 2020!

Zakończyliśmy dwa dni zmagań najsilniejszych ludzi na świecie i możemy z dumną przedstawić Wam wyniki Arnold Strongman Classic 2020. Podczas tegorocznej edycji nie brakowało emocji oraz ogromnego sukcesu Mateusza Kieliszkowskiego.

Przed rozpoczęciem zawodów wiele osób zakładało, że główna rywalizacja rozegra się pomiędzy zeszłorocznym mistrzem Hafthorem Bjornssonem, mistrzem World’s Ultimate Strongman Mateuszem Kieliszkowskim oraz mistrzem World’s Strongest Man Martinem Licisem. Poniżej pełne wyniki Arnold Strongman Classic 2020.

Dzień pierwszy:

Trial By Stone

Pierwsza konkurencja w całości polegała na podnoszeniu lub przenoszeniu kamieni. W pierwszej z nich zawodnik musiał podnieść kamienie o wadze 275 oraz 300 funtów ponad głowę. Następnym zadaniem było wniesienie na beczkę dwóch kolejnych o wadze 365 i 400 funtów. Ostatnim elementem konkurencji było przeniesienie repliki Husafell Stone’a na odległość 50 stóp.

 1. Mateusz Kieliszkowski – 52,73 sekundy
 2. Hafthor Bjornsson
 3. Rob Kearney

Bag over bend

Konkurencja polegała na przerzuceniu torby ponad poprzeczką na wysokości 15 stóp. Każdy zawodnik ma 30 sekund na podejście. W każdym następnym podejściu ciężar zwiększany jest do momenty kiedy pozostanie jeden zawodnik, któremu uda się przerzucić torbę. Początkowa waga wynosiła 55 funtów.

 1. Hafthor Bjornsson – 90 funtów
 2. Mikhail Shivlyakov
 3. Mateusz Kieliszkowski/JF Caron

Wheel of Pain

Tegoroczna edycja tej konkurencji była spowodowana ogromnym sukcesem po jej zeszłorocznym debiucie i pozytywnym odzewie od fanów i zawodników. Reprezentant Polski nie pozostawił innym szans i zakończył podejście z powalającym wynikiem 112 stóp.

 1. Mateusz Kieliszkowski – 112 stóp
 2. Martin Licis
 3. Hafthor Bjornsson

Po pierwszym dniu kwalifikacja końcowa prezentowała się następująco:

 1. Mateusz Kieliszkowski – 27,5 pkt
 2. Hafthor Bjornsson – 27 pkt
 3. Martin Licis – 19,5 pkt
 4. Rob Kearney – 17,5 pkt
 5. JF Caron – 16,5 pkt
 6. Oleksii Novikov – 16,5 pkt
 7. Jerry Pritchett – 12 pkt
 8. Mikhail Shivlyakov – 11,5 pkt
 9. Bobby Thompson – 9,5 pkt
 10. Matjaz Belsak – 7,5 pkt

ZOBACZ RÓWNIEŻ >> Kiedy Hafthor Bjornsson pobije rekord świata w Deadlift’cie?


Dzień drugi:

Elephant Bar Deadlift

Finałowy dzień zmagań rozpoczęła królewska konkurencja dla „Thora”, który wygrał już za drugim podejściem podnosząc 1026 funtów. Zawodnik nie zdecydował się na próbę podniesienia 501 kg i wygraniu 100 000$. Mateusz Kieliszkowski doznał problemu technicznego podczas swojego drugiego podejścia w postaci zerwanego prawego paska trzymającego sztangę. Za trzecim podejściem pobił swój życiowy rekord, który zapewnił mu 8 miejsce.

 1. Hafthor Bjornsson – 1026 funtów
 2. JF Caron
 3. Mikhail Shivlyakov

Timber Carry

Piąta konkurencja całkowicie zmieniła sytuację w klasyfikacji generalnej. Wyzwanie polegało na przeniesieniu 400 kg ramy w jak najkrótszym czasie na dystans 35 stóp. W przypadku przekroczenia 30 sekund zawodnik miał dodawane punkty jedynie za dystans. Mateusz Kieliszkowski pobił absolutny rekord w tej konkurencji uzyskując czas 7 sekund. Bjornsson nie zmieścił się w czasie i otrzymał wyłącznie punkty na przejście dystansu 32 stóp.

 1. Mateusz Kieliszkowski – 7 sekund
 2. Jerry Pritchett – 10.5 sekundy
 3. JF Caron – 15 sekund

Cyr Strategic Dumbbell

Ostatnia konkurencja była typowana przez większość specjalistów na korzyść Kieliszkowskiego, jednak Bjornsson przez ostatni czas również intensywnie szykował się do podnoszenia hantla. Za pierwszym podejściem Mateusz z łatwością poradził sobie z podniesieniem 300 funtów. Za drugim podejściem pobił rekord świata podnosząc 320 funtów i wygrał 5,000$. Na nieszczęście Polaka, „Thor” podniósł 280 funtów, co ostatecznie zapewniło mu zwycięstwo punktowe w klasyfikacji generalnej.


Klasyfikacja końcowa:

 1. Zwycięzca – Hafthor Bjornsson
 2. Mateusz Kieliszkowski
 3. Martins Licis
Kategorie
StrongmanWyniki

Jestem współzałożycielem portalu MVLB.pl Styczność ze sportami walki oraz sportami siłowymi mam od kilkunastu lat. Głównie skupiam się na tematyce boksu, wrestlingu oraz strongman. Ulubionymi zawodnikami z każdej dyscypliny są Mike Tyson, Dwayne Johnson oraz Mateusz Kieliszkowski.

Zostaw komentarz

*

*

Nasz Facebook
Facebook Pagelike Widget

Powiązane z:

 • WYNIKI WWE SMACKDOWN LIVE 26.06.2020

  Najnowsze WWE SmackDown Live oprócz wyłonienia pretendentki do walki o kobiece mistrzostwo niebieskiej tygodniówki dostarczyło nam mnóstwo ciekawych wywiadów na temat kariery legendy wrestlingu Undertakera. Dodatkowo otrzymaliśmy kontynuację konfliktu...
 • WYNIKI WWE RAW 22.06.2020

  W tym tygodniu otrzymaliśmy długowyczekiwany powrót Reya Mysterio na Monday Night Raw. Prawdopodobne zakończenie rywalizacji pomiędzy The Viking Riders oraz The Street Profits, a także powrót Ninja. -Na samym...
 • WYNIKI WWE SMACKDOWN LIVE 19.06.2020

  Najnowsze SmackDown Live zaprezentowało nam godny uwagi debiut Matta Riddle. Ciąg dalszy historii Jeff Hardy Vs. Sheamus. Oraz przede wszystkim ceremonia wręczenia pasa A.J. Styles. -WWE SmackDown Live rozpoczęliśmy...
 • Wyniki WWE Raw 15.06.2020

  Pierwsza tygodniówka RAW po WWE Backlash przyniosła nam kilka niespodzianek. Oprócz kontynuacji wątku Ninja dostaliśmy również prawdopodobnie początek rywalizacji między Ortonem, a Christianem. Nie zabrakło również kontynuacji wątku Asuka...